Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 En Trend Farklı Banyo Tasarımları

26.08.2020
54
2020 En Trend Farklı Banyo Tasarımları

Farklı banyo tasarımları, hem geniş hem de küçük banyolara farklı ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Aslında estetik kaygısı ortadan kalktığı gibi aynı zamanda kullanışlı bir stil de yaratılmış oluyor. Özellikle küçük alana sahip bir banyonuz varsa birkaç kolay değişiklik yaparak çok daha ferah ve kullanışlı bir banyoya dönüştürebilirsiniz. Aynı şekilde geniş banyolarda da bu fikirleri uygulamanız mümkündür.

Geniş banyolarda, minimalist farklı banyo tasarımları uyguladığınızda banyonuzun ferah ve geniş görünümünü şık şekilde korumuş olursunuz. Aynı minimalist dekor stili ile küçük banyonuzu ise daha geniş bir forma kavuşturmuş olursunuz. Dolayısıyla her zaman için küçük banyo mobilyası tercihleri, farklı depolama çözümleri ve değişik tasarım hileleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede aynı zamanda modern bir banyo stiline de kavuşmuş olabilirsiniz.

Farklı Banyo Tasarım Fikirleri

Farklı banyo tasarım fikirleri arasında banyonuz içerisinde uygulayabileceğiniz adımlardan bahsedeceğiz. Banyonuz geniş veya dar olsun, bu ufak değişiklikler ile modern ve farklı bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Buna göre farklı banyo tasarım fikirlerimiz şu şekilde sıralanabilir:

  • Yuvarlak Hatlı Modeller Tercih Edin: Özellikle de küçük banyo dekorasyonlarında, banyo mobilyası seçerken geometrik ve köşeli hatları olan modeller seçmeyiniz. Onun yerine yuvarlak hatları olan modeller seçiniz. Bu sayede dar mekânda hareketiniz de kolaylaşır, banyo görünümü de daha genişler.
  • Beyaz Rengin Ferahlatan Etkisinden Yararlanın: Bir mekânı olduğundan çok daha ferah yapabilen en trend yöntem, bu mekânda açık renk tercih etmektir. Özellikle de bembeyaz renkte tasarlayacağınız bir banyo dekorasyonu, ferah, temiz ve parıldayan bir model yakalamanızı sağlayacaktır. Buna göre banyo aksesuar ya da mobilyalarınızı beyaz tercih edebilirsiniz.
  • Çerçevesiz Duşakabin Modelleri Seçin: Çerçevesiz olan duşakabin modelleri, sınırları da ortadan kaldırmanızı sağlar. Görsel açıdan sınırlar ortadan kalkar. Çünkü buzlu ya da desenli olan duş camları, bir duvar etkisi oluşturur. Bu yüzden şeffaf camlı ve çerçevesiz duşakabin seçmeniz, en ideal olandır.
  • Minimalist Bir Tasarım Modeli Tercih Edin: Farklı banyo tasarım fikirleri arasında sizin tarzınız nasıl olursa olsun bu konuya da önem veriniz. Burada dikkat edilmesi gereken en mühim nokta, özellikle küçük banyolarda minimalist ve modern tasarım yakalamak olduğudur. Bunun için ise gereksiz ayrıntılardan ve abartılı olacak desenlerden uzak durunuz. Banyo gereçlerinizi ise düzenli bir biçimde tutunuz. Büyük bir banyo dolabı modeli yerine ise basit tarzda bir lavabo tezgahı ya da monoblok asma lavabo tercih edebilirsiniz.

  Salon Dekorasyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri