Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 Dekoratif Örtü Fikirleri

02.07.2020
69
2020 Dekoratif Örtü Fikirleri

Dekoratif örtü, birçok kişinin yakından ilgilendiği dikimini öğrenmek için çeşitli kurslara gittiği her anlamda kullanılır. Bu örtüler oldukça hoş görünürler. Birçoğumuzun dantele nazaran tercih ettiği ürünlerdir. Kısa süre önce hiç tercih edilmeyen bu örtüler şimdilerde yemek masalarının ve evin vazgeçilmezi oldu. Yıllar geçse de bu örtüler hiç eskimedi yerine hep yenisi eklendi. Bu örtüler bulunduğu ortama renk veren ve ortamı aydınlatan ürünlerdir. Bulunduğunuz ortamın renklerine göre onca çeşidi olan bu örtüler her yere oldukça yakışmakta ve renk katmakta.Dekoratif örtülerde daha çok kumaş kullanılır. Kumaşın üzerine ve aralarına dantel ve iğne oyası yapılarak motifler katılarak daha da estetik bir duruş sağlamaktadır. Dekoratif örtüler kullanarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizin mobilyasına göre seçim yapabileceğiniz onlarca dekoratif örtü var. Özellikle kırsal kesimlerde ev hanımlarının bu tarz ürünler yapması onların kendine olan güvenini arttırdığı gözlenmiştir. Aynı zamanda parmaklarda kireç oluşumunu engeller. Çok cüzi miktarlarla büyük sonuçlar elde edilmektedir, zamanın çabuk geçmesini sağlar ve hobidir.

Dekoratif Örtü Modelleri Nelerdir?


Şimdilerde dekoratif örtü denilince akla direkt olarak runner örtüler gelmekte. Dantel, fiskos, sehpa, yatak örtüsü, çeyizlik örtüler ve kanaviçe örtülerin yerini almaktadır. Bu örtüler eskiden daha çok kullanılıyordu ama eskiye nazaran artık pek tercih edilmeme sebebi insanların çalışıyor ve bakamıyor olmaları. Bu örtülerin dikimini hobi olarak yapan var, gelir sağlamak için de yapıp satan ev hanımları var. Evet günümüzde pek tercih edilmiyor fakat hala daha sevenler yok değil.

Dekoratif Örtüler Nerede Tercih Edilmekte?


Dekoratif örtüler
genellikle evlerde tercih edilir. Ama küçük ve ev ortamını anımsatan kafelerde de bu örtülerle karşılaşmaktayız. Örneğin günümüzde runner örtüler daha çok misafir geldiğinde serilen masa örtüleridir beyaz masa örtüsü üzerine renkli runner örtüler adeta misafirin ne kadar önemli olduğunu ona hissettirmektedir. Dantel, fiskos, yatak örtüleri de kırsal kesimlerde çokça karşımıza çıkar hala eskiden hiçbir şey kaybetmemiş olan birçokmekân vardır. Mutfaklarda, salonda özellikle yaşlı kesimin daha çok ilgi duyduğu danteller, fiskoslar olarak bilinir.

 

  Çakıl Taşı Rengi Ev Dekorasyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri