Ev Dekorasyonu

2020 Cam Avize Modelleri

19.07.2020
28
2020 Cam Avize Modelleri

Herkesin evinde görebileceğiniz bu tarz avizeler evlerde, dükkanlarda çokça tercih edilmesiyle bilinir. Ve en uyguna bulabileceğiniz avizelerdir. Genelde evlerde bu tür avizeler tercih edilir. Örneğin evinizi dekor ediyorsunuz ve odada bir aydınlatma eksik. En çabuk en uyguna o eksikliği kapatacak cam avize  modelleri olacaktır. Evinizdeki dekor eşyalarının ortaya çıkarılması için bir avize olmazsa olmazdır. Dekorasyona uygun doğru avizeyi seçmeli ona göre hareket etmelisiniz. Bir avize almadan önce durup odaya uygun,ne tarzda bir avize gider diye düşünmelisiniz. Bir avize seçerken en önemli şeylerden bazıları;
– Ebat
– Yükseklik
– Tarz
– Renk
– Ağırlık

Cam Avize Çeşitleri


Birçok çeşidi olan ve günümüzde en çok kullanılan bu cam avize modelleri arasından birkaçını sizlerle paylaşacağız. Bunlar;
Kristalli Avizeler: Günümüzde en çok tercih edilen modellerden birisidir. Kristal avize tercihi yaparken en önemli noktalardan birisi de içinde kullanacağınız ampuldür.  Sizlere enkandesen ve halojen ampuller kullanmanızı öneririz. Kristal sevilmesinin nedenlerinden birisi ışık kristalin içinden geçerekten 7 farklı ışık yaymaktadır. Böylelikle çok farklı ve zarif bir görüntü ortaya çıkar. Bu sebeple bu modeller çokça tercih sebebi olmuştur. Özellikle ileri yaşlardaki bireyler çokça tercih ettiği modeller olarak bilinir.
Cam Mozaik Avizeler: Farklı tarzda şekilleri olan bu avizeler eve oldukça hoş bir görünüm sağlar. Bu avizelere ışık konduğu zaman üzerindeki desenler ile çok güzel bir görünüm verir.Bu avizelerin en çok tercih edilme sebeplerinden birisi budur.

Cam Avize Modelleri ve Kullanımları

Cam avize kullanımı diğer türlere göre biraz daha zordur. Bu avizeler bulunulan ortam dâhilinde çok fazla sarkık olmamalıdır. Özellikle temizlik açısından sizi biraz uğraştırır. Sizler ne kadar dikkat ederseniz edin cam üzerinde tozu tutar ve böylece sizin iki günde bir temizlemeniz, silmeniz gerekir.Avize kullanımı için odanın kare veya dikdörtgen olması çok önemlidir. Çeşitli şekilleri olan bu avizeler doğru şekilde kullanılmalıdırlar.Bazı pratik hesaplamalar ile avizenin boyutuna da karar verebilirsiniz. Örneğin mutfaklar daha yüksek bir tavana sahip olduğu için büyük avizeler tercih edilebilir.

  (DIY) Kendin Yap Yatak Odası Tasarımları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri