Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 Açık Mutfak Örnekleri

28.12.2019
2.768

Salonlarla Birleşik Yapıda Olan Açık Mutfak Estetik ve Şıklığı Bir Arada Sunuyor. 2020 Yılına Özel En Güzel Açık Mutfak Örneklerini Sizler için Hazırladık.

2020 Açık Mutfak Örnekleri

2020 açık mutfak örneklerine en yakışacak U modellerdir. Geniş mutfaklarda daha şık durduğu söylense de küçük alanlar içinde bazı noktalara dikkat edilirerek yaptırıldığında çok şık duracaktır. Git gide kalabalıklaşan ülkemizde ev dizaynları da git gide küçülmekte. Mimarlar ve müteaahitler de çekirdek ailelere hitaben 2 + 1’ler ve 1 + 1’ler üreterek ve yerden tasarruf ederek açık mutfak modellerini tercih ediyorlar.

Açık Mutfak Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

  1. Hem dar mekanlarda hem de geniş mekanlarda kullanılan açık mutfak örneklerinde ada tezgahlarına ve dolap kapaklarına dikkat etmek önemlidir.
  2. Mutfak dekorasyonunun daha rahatlatıcı bir görünüme sahip olmasını sağlayan açık mutfaklar salonlarla bir olmasından dolayı daha bir önem kazanıyor. Bu açıdan salonunuzu mutfağa göre dizayn etmeli ya da mutfağı salonla ahenk içinde dekore etmelisiniz.
  3. Yüksek sandalyeler, tabureler ve yüksek masaların tercih edildiği 2020 açık mutfak örneklerinde dar alanlarda kemik renkler geniş alanlarda ise ahşap modeller kullanılabilir.
  4. 2020 açık mutfak örneklerinde dikkatimizi çeken küçük ayrıntılardan biri de mutfak salon ayrımı olarak yaptırılan alanın kitaplık olarak kullanılması. Son derece mantıklı olan bu ayrıntıda küçük mekanlar için şık bir görünüm sergileyebilir. Eğer açık mutfağa sahipseniz ve salonunuzun mutfakla iç içe olmasından hoşlanmıyorsanız çok farklı tasarımlarda bölücüler kullanabilir, simli taş duvar yaptırabilir yada servis penceresi kadar yer bırakarak alanı bölebilirsiniz.

Dikkat: Açık mutfaklara sahip olan kişiler için tavsiye edebileceğimiz öneriler arasında; çöp biriktirmemek, çok fazla gereksiz eşya ile yayıntı oluşturmamak, kullanmadığınız eşyaları ardiye de depolamak size kolaylık sağlayacaktır. Zira bunlar hem mekanın kokusunu etkilerken bol objeler kalabalık görünüm oluşturabilir. Sitemizden 2020 açık mutfak örneklerine bakarak sizde fikir edinebilir var olan açık mutfağınızı küçük dokunuşlarla yeniden dekore edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri