Ev Dekorasyonu

2020 Yeni Tezgâh Arası Fayans Modelleri

26.06.2020
24
2020 Yeni Tezgâh Arası Fayans Modelleri

Mutfak dekorasyonunda eşyalar kadar önem taşıyan parçalardan birisi de tezgâh arası fayans olmaktadır. Evinize, bütçenize, mutfak dolaplarınıza en uygun fayans modellerini seçmek için birçok seçeneğiniz var. Koyu renkli, açık renkli, küçük veya büyük desenli zevkinize göre envai çeşit fayans modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fayans seçimi nasıl yapılır?

 

tezgâh arası fayanslar

Fayans seçimi yaparken dolap rengine, tezgâh rengine, desenlerine ve malzemesine dikkat etmekte fayda var. Siyah ve beyazın ahengi her alanda olduğu gibi mutfakta da etkisini gösteriyor. Beyaz mutfak dolapları ve fayanslar mutfağı daha aydınlık gösterirken siyah bir tezgâhla süslenerek harika bir uyum yakalarsınız. Ahşap mutfak dolaplarıyla birlikte tuğla görüntüsüne benzeyen fayanslar bir arada çok şık dururlar.

Son dönemlerde koyu renkli mutfaklar yerine açık renkli mutfaklar çok popüler. Beyaz renkli mutfak dolaplarını illa koyu renklerle kombinlemeniz gerekmiyor. Bunun yerine farklı renk ve desende fayans kullanılarak modern bir mutfak stili elde edebilirsiniz.

Modern mi? Klasik mi?

Klasik mutfaklardan mı hoşlanıyorsunuz yoksa modern mutfaklardan mı? Öncelikle bunun cevabını kendinize verin. Seçeceğiniz her renk, desen ve malzeme bunları yansıtmanızda yarar sağlar.

Fayans desenleri

Fayanslar mutfağın dekorasyonuna göre tek düze ya da tek renkli olmak zorunda değildir. Sade beyaz bir mutfak dolabı ve tezgâhla beraber kabartmalı, desenli ve rengârenk fayanslar kullanılabilir. Böylelikle zevkinize göre seçeceğiniz fayanslar mutfak ünitesinin gözdesi haline gelebilir.

Eski zamanlardan bu zamana kadar çok yoğun bir şekilde kullanılan fayans modellerinden biri de mozaik fayanslardır. Genellikle seramikten yapılırlar ve tek renkten oluşan mutfak dolaplarını süslemek için müthiş bir seçimdir. Yine mutfak dolaplarınızın rengine göre birçok renkte mozaik fayans kullanarak mutfak ünitenize hareket katabilirsiniz.

Parlak Fayanslar

Bu zamana kadar mat fayanslar dikkatinizi çekmiş olsa da artık ışıltılı ve parlak fayanslar görmek de mümkün. Böyle bir fayans seçmek sakıncalı olabilir. Mutfak ünitesini fayanslara uydurmakta zorlanabilirsiniz. Fakat böyle fayansları siyah bir tezgâhla kombine ederek iddialı bir mutfak elde etmiş olursunuz.

  Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Tezgah Arası Fayans modeli seçilirken temizliği de dikkate alınmalı

Kadınların en çok zaman geçirdiği yerdir mutfak. Elbette görünüşüne dikkat edildiği kadar nasıl temizlendiğine de dikkat edilmelidir. Bunun için fayans malzemesi özenle seçilmelidir.Tezgâh arası fayans ve aralarındaki derzler zaman içerisinde kirlenebilir. Bu nedenle suya dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması her zaman avantajlıdır. Kabartmalı ve mat fayansların temizliği biraz can sıkıcı olabilir. Parlak ve ışıltılı fayansların yüzeyi diğerlerine göre daha kolay temizlenir. Sizin için öncelikli olan hangisi? Mutfakta ne kadar zaman geçiriyorsunuz? Bu soruları kendinize sorun ve seçiminizi yaparken bunlara dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri